VÍTE, ŽE…

V roce 2016 se na světě prodalo více než 480 miliard nápojových plastových lahví, ještě před deseti lety to přitom bylo pouhých zhruba 300 miliard. Podle nejnovějších odhadů společnosti Euromonitor by pak tato hodnota měla do roku 2021 přesáhnout 580 miliard. Většinu prodeje plastových lahví tvoří balená voda.

V Česku vyprodukuje průměrná čtyřčlenná rodina 1,2 tuny ročně. Jednorázové obaly, spolu s jídlem, tvoří až 90% komunálního odpadu. Přitom nákup bez obalů není žádná revoluce, ale návrat něčeho, co tu dříve bylo, jen se to v dnešní uspěchané době vytratilo. Nákupem do vlastních, znovupoužitelných obalů se předejde vzniku zbytečného odpadu.

Víte, že většina lahví minerální vody, syceného i nesyceného nápoje, čisté vody jsou označeny PET (na trojúhelníku č. 1). Je důležité vědět, že tyto plastové láhve jsou určeny k jednorázovému použití. Je zde tedy možnost, že každé nové naplnění vody může uvolňovat těžký kov antimon, chemickou sloučeninu EPA, která se střetává s působením hormonů. Tyto plastové láhve mohou být také karcinogenní.

 

NABÍZÍME PRODUKTY, KTERÉ PŘISPÍVAJÍ K REDUKCI ODPADU.